نحوه انتخاب و تعمیر کولر آبی
  • محسن هادیخواه
  • مرداد 20, 1397

انتخاب و تعمیر کولر آبی

انتخاب و تعمیر کولر آبی ، سوالی است که بسیاری از استفاده‌کنندگان از این محصول دارند. کولر بر چه مبنایی انتخاب می‌شود. برای چه مناطقی خوب است. در چه حالتی اید قرار بگیرد. سایز بندی کولر چگونه است. داکت کولر چگونه باید انتخاب شود. نحوه نگهداری کولر باید چگونه باشد. ایرادات کولر از کدام قسمت است. چگونه باید یاتاقان کولر را عوض کرد. بهترین روش تعمیرات کولر چیست. اینها سوالاتی است که هموارده در ذهن مشتریان وجود دارد. در این مقاله سعی شده است تا برخی از این سوالات را جواب دهیم. همچنین در مورد نگهداری کولر نیز صحبت شده است.

نحوه انتخاب و تعمیر کولر آبی

سایز کولر آبی بر چه مبنایی باید انتخاب شود . مثلا برای یک منزل 120 متری چه کولری باید انتخاب شود . یا برای یه منزل 60 متری چه کولری باید انتخاب شود . کولر در چه مناطقی بهتر کار می‌کند . کولر آبی از پرمصرفترین لوازم خانگی در بین مردم ایران است . از دیرباز برای خنک کردن از کولر آبی استفاده می‌شده است . در شهرهایی که هوا خشک‌تر بوده است . مانند یزد و اصفهان، این نوع کولر یا خنک کن بیشتر استفاده می‌شده است. استفاده از دستمال خیس، وجود حوض در منازل و آب پاش و چیزهایی از این قبیل، دقیقا مکانیزمی شبیه به کولر آبی را دارد.

کولر آبی در مناطق خشک در ایران، مانند یزد، اصفهان و تهران بهترین کاربرد را دارد.

سایز کولر آبی

  • سایز کولر آبی ، بسته به حجم فضایی که قرار است خنک کند دارد .
  • یعنی مثلا یه خانه 120 متری با ارتفاع 4 متر و ارتفاع 3 متر فرق دارد .

قدم اول در انتخاب کولر، به دست آوردن فضا است. در اینجا با یک مثال یک کولر را انتخاب خواهیم کرد. یک منزل به متراژ 120 متر و ارتفاع 2.8 متر را در نظر بگیرد. حجم فضا میشود 120×2.8=336 متر مکعب. این فضا را باید تبدیل به فوت مکعب کنید. پس عدد به دست آمده باید در 35.3147 ضرب شود. یعنی 336×35.3147=11865.7 فوت مکعب . با داشتن حجم کل منزل به واحد فوت مکعب، دیگر طراحی کاری ندارد.برای هر منزل،

باید هر کولر بتواند در هر دو دقیقه، کل فضای خانه را هوادهی کند.

یعنی عدد به دست آمده را تقسیم بر 2 می‌کنیم. 11865.7/2=5932.85 ft3/min. این دقیقا نرخ جابجایی هوای مورد نیاز برای کولر آبی است.

پس کولری که انتخاب خواهیم کرد، باید یک کولر 6000 باشد. برای اطمینان میتوانید از کولر 7000 نیز استفاده کنید. ولی کولر 6000 جوابگو خواهد بود.

ایرادات احتمالی کولر آبی

صفحه خرید محصول کولر آبی

کانال اینستاگرام شرکت تجهیزستان

یک دیدگاه برای “انتخاب و تعمیر کولر آبی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و گفتگو با کارشناسان تجهیزستان

)
    در حال تایپ کردن...

    Fill in the form below to send us a message.

    ارسال پیام لغو کردن