تکنولوژی ژئوترمال راه حل انرژی سبز
 • محسن هادیخواه
 • مرداد 23, 1397

تکنولوژی ژئوترمال راه حل انرژی سبز

تکنولوژی ژئوترمال راه حل انرژی سبز است.

[two_third class=”” last=”no” ]با اینکه سیستم تهویه زمین گرمایی (Geothermal HVAC) از دهه 1940 در حال عرضه به بازار است، در مدت گذشته، حرکت‌های شاخصی در زمینه این نوع انرژی در آمریکا به وجود آمده است. این تکنلوژی سبز بسیار تمیز و پایا است به بهترین مورد برای ارایه در دهه‌های آینده خواهد بود. انرژی زمین گرمایی در واقع نوعی گرمایش از زمین است. هر روزه، سیاره ما انرژی را از خورشید گرفته و در خود ذخیره می کند. انرژی ای که زمین از خورشید گرفته و جذب می کند حدود یک میلیون برابر انرژی مورد نیاز در کل کره زمین است. انرژِ زمین گرمایی، در آب ها و در خاک ذخیره می شود.[/two_third]

نحوه کارکرد تکنولوژی ژئوترمال به عنوان راه حل انرژی سبز

[one_third class=”” last=”yes” ]
نحوه کارکرد یک سیستم زمین گرمایی در تابستان و زمستان سیستم های زمین گرمایشی در تابستان و زمستان
نحوه کارکرد یک سیستم زمین گرمایی در تابستان و زمستان
سیستم های زمین گرمایشی در تابستان و زمستان
[/one_third] [one_third class=”” last=”no” ]

همه چیز در مورد پمپ گرمایشی زمین گرمایی

یک سیستم تهویه مطبوع زمین گرمایی، انرژی های رایگان که در زمین ذخیره شده است را جمع می کند. این سیستم ها از سیستم های لوله کشی حلقه ای استفاده می کند که در زمین دفن شده است. در طول طول زمستان، مایع گرمایش در داخل لوله های زیر زمین به گردش درآمده و از انرژِ موجود در زمین، داخل منزل یا فضای مورد تهیه را گرم می کند. این واحد که در درون ساختمان است در واقع این مایع گرم در زیر زمین را پمپ می کند و در سیستم گرمایش داخل خانه به گردش در می آورد. در طول زمان تابستان، یک پمپ گرمایشی به عنوان یک سیکل یخچالی عمل کرده و گرمای خانه را به زمین که در طول تابستان خنک تر است انتقال می دهد.[/one_third]
[two_third class=”” last=”yes” ]

مزایای سیستم زمین گرمایی

 • ذخیره انرژی:

سیستم زمین گرمایی تا 4 برابر نسبت به سیستم های تهویه مطبوع قدیمیتر بازدهی دارند . این بخاطر این است که از سیستم سوخت فسیلی برای تولید انرژِ استفاده نمیشود. به عنوان یک حقیقت، این سیستم ها به ازای هر واحد انرژِ میتوانند 4 برابر بیشتر برای هر واحد مصرفی انرژی تامین کند. و این به این معناست که تا 40 درصد در مصرف برق صرفه جویی می شود.

 • تطبیق پذیری:

پمپ گرمایشی زمین گرمایی هم یکی سیستم گرمایش و هم یک سیستم سرمایش است در یک دستگاه. تنها کافی است که یک سوئیچ را تغییر داد تا کاربرد آن تغییر کند. بعضی از سیستم های پمپ های گرمایشی ژئوترمال قابلیت تامین تمامی آب گرم مصرفی را دارند. اگر یک پمپ گرمایشی نتواند این مقدار انرژی را برای آب مصرفی تامین کند، یک سوپرهیتر میتواند به راحتی این مقدار را جبران کند. این وسیله می تواند یک مقدار قابل توجهی از انرژی ذخیره شده را قبل از اینکه وارد آب منزل شود تامین کند.

 • سازگار با طبیعت:

چراکه منبع زمینی پمپ گرمایشی از سیستم سوخت فسیلی استفاده نمیکند، باعث آلودگی هوا هم نشده و این به نجات آب ها و زمین کمک میکند.

[/two_third]

کانال انیستاگرام ما را دنبال کنید و از جدیدترین اخبار باخبر شوید!

از محصولات ما دیدن کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و گفتگو با کارشناسان تجهیزستان

)
  در حال تایپ کردن...

  Fill in the form below to send us a message.

  ارسال پیام لغو کردن